O nás

Naše organizace, kdo jsme, jak jsme vznikli

  • V ALICI - odborové organizaci zaměstnankyň a zaměstnanců v sociálních službách sdružujeme lidi pracující napříč sociálními službami (péče, prevence i poradenství), typy zařízení i regiony ČR. Jsme tady pro všechny, kteří působí v sociálních službách a chtějí se zasadit o zlepšení pracovních podmínek a zvýšení ohodnocení práce pečujících. Našimi členkami a členy jsou například pečovatelky a pečovatelé působící jak v domovech pro seniory, tak v terénních službách nebo vykonávající osobní asistenci, sociální pracovnice a pracovníci, zdravotničtí pracovníci i další personál v sociálních službách, jako například uklízečky, údržbáři a pradleny.


     

  • Podnětem pro náš vznik v létě 2020 byly dlouhodobě bezútěšné podmínky zaměstnankyň a zaměstnanců v mnoha zařízeních sociálních služeb, které se často zhoršily v průběhu pandemie koronaviru. Sociální práce a péče jsou nepostradatelné jak pro jednotlivce, tak i celou společnost a my věříme, že důstojné podmínky si zaslouží nejen příjemci této péče, tedy naši klienti a klientky, ale všichni, kteří tuto náročnou, důležitou a skvělou práci vykonávají.


  • A proč zrovna Alice? Inspirovali jsme se u významné české osobnosti Alice Masarykové, která byla průkopnicí v profesionalizaci sociální práce a sociálních služeb v Československu. Založila například Československý červený kříž, kde byla jeho předsedkyní, nebo Vyšší sociální školu. Proto jsme si jako patronku naší odborové organizace vybrali tuto silnou, vzdělanou a inspirativní ženu, která se nebála vzít věci do svých rukou.


 

  • ALICE - MO UZO zaměstnankyň a zaměstnanců v sociálních službách je členskou organizací Unie zaměstnanců obchodu, logistiky a služeb (UZO).

 

Používáme cookies k personalizaci obsahu a reklam, k poskytování různých prvkůspojených se sociálními sítěmi a také k analýze návštěvnosti. S našimi partneryz oblasti sociálních sítí, reklamy a webové analytiky současně sdílíme informaceo Vašem používání stránky, jež mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jstejim poskytli nebo které shromáždili během vašeho používání jejich služeb.
Přijměte a pokračujte